Cieľom je:

  • podporiť výkonné športové bezmotorové lietanie,
  • zlepšiť znalosti pilotov o športových pravidlách pre stanovovanie rekordov v bezmotorovom lietaní,
  • zviditeľniť dosiahnuté výkony slovenských pilotov vetroňov ustanovených v roku 2019

Dňa 7.9.2013 AK Bratislava s občianským združením PiloTom, na pamiatku mladého pilota Tomáša Munka, ktorý tragicky zahynul v roku 2011 v Indonézií, privítal pilotov z rôznych krajín, aby si spolu zašportovali lietaním a navigovaním. Myšlienka podporiť akékoľvek lietanie je  výnimočná, Tomáš je určite rád :) a samozrejme gratulujeme, že sa naše trnafské posádky nestratili v bohatej konkurencií a mohli sme spolu tlieskať všetkým zúčastneným.
Fotky od chalanov tu.

Sobota 24.7.2010

S Máškou sme sa zobudili okolo 01:30 na prvú búrku. Pratali sme veci pred stanom a všetku elektroniku na vyššie miesta pre istotu, tak aby do nich nenatiekla voda. Toto sa opakovalo ešte 2x, kedy v priebehu noci prešli najprv silné búrky s lejakom, ktoré nasledoval také ľahšie mrholenie. Vtedy Máška zhŕňala priebežne vodu, ja som vždy iba pozrela a odpadla späť na matrac. O cca piatej sa to zmenilo, keď prišla najhoršia búrka a liala sa voda ako z kýbla. Vtedy sme už vodu museli zo stanu vylievať pravidelne a rýchlo. Prišiel aj Peťo, ktorému jeho mini stan vytopilo excelentne a s vecami utekal do spŕch, aby ich zachránil. Na túto búrku sa už zobudili inak dovtedy spiaci Tomáš a Kubek. Pekná mokrá noc za nami.

Nedeľa 10.7.2011

Tak sme to ukončili, úspešne s malými stratami a daľšími skúsenosťami. Statočne sme oslávili umiestnenie všetkých TT zástupcov a v nedeľu sa premiestnili spať domov. Takže znova o rok.. :)