Nedeľa 10.7.2011

Tak sme to ukončili, úspešne s malými stratami a daľšími skúsenosťami. Statočne sme oslávili umiestnenie všetkých TT zástupcov a v nedeľu sa premiestnili spať domov. Takže znova o rok.. :)

Sobota 9.7.2011

Včera to pre TT dopadlo v mixed výborne, až na 48, ktorý sa rozlietava po dlhých rokoch do role pristátia. Tomáš zaslúžene oslavoval, že sa včera dostal konečne do miesta vzletu a po obletení všetkých sektorov. :) Johana sme dnes od rána trénovali, aby hlavne obletel a tak udržal prvú pozíciu. Včera ho pri skladaní VSO10 seklo v krížoch, tak to nevyzerá dobre, ale bojuje. Tesne pred tým ako sa pred neho postavila vlečná sa mu uvoľnilo tiahlo vyváženia, tak sme ho dávali nabok, Stano utekal pre náradie, Johan stresoval, súperi ostali pozerať, že čo to ten leader závodov vyvádza.... Ale dopadlo to dobre a nakoniec sme ho dostali do vzduchu ako posledného z ich triedy. Naštartovaný je aj Pišta, že keď zaletí dobre, a tí hore zle, možno bude na bedni...

Dnes z technických príčin neletí ani Stano, ale letí marrek na F3. Počasie sa neskutočne vymaľovalo do pekného preletového. Uvidíme. 13:20 mali už pásku všetky triedy otvorenú, nikto zatiaľ nespadol a na rádiu už je kľud... už sú snáď na trati a nie je ich počuť.

Večer guláš a viera, že budeme tlieskať  AKTT repre pri predávaní medaile!

 Piatok 8.7.2011

No, tak ste si určite pozreli výsledky z poľnej... Podľa doletených to muselo byť poriadne zaujímave, jedno rozhodnutie zmenilo priebeh celého preletu. Trom v mixed to vyšlo, Vašek Bohuš výborne trénuje na ME 2011 na PW5, kde predviedol, že môže s týmto hádzadlom vyhrať disciplínu a drtivú väčšinu nechať za sebou po zemi. No ale na naše potešenie sa Johan 13 dotiahol na prvú celkovú priebežnú pozíciu! Dnes a zajtra to nepokaziť a bude mať pohár v ruke!!!!!

Čo sa presne deje netuším, včera sa pravdepodobne zbierali do noci a dnes ráno sa skladá, umýva a chystá, takže hodina do briefingu, verím, že poletia, však na to sú tam :)

Grid postavený, vietor silno rozfúkaný. Vzlety 11:30. Možno.

14:02 Letí sa.

Štvrtok 7.7.2011

13:00 Dnes nestíham skoro nič, až teraz iba prezrieť výsledky zo včera, ako to vlastne dopadlo, a vôbec nie zle! AK TT to ide (však stále by to mohlo byť horšie!), snáď si dnešným dlhším taskom vylepšia kondíciu. Tasky sú už k dispozícií na webe, naťahané do kopčekov.. v BA je pre zmenu naťahaná vyššia oblačnosť a teplota vzduchu 31 stupňov... no proste plážové počasie :)

Práve som sa dozvedela, že sa hlásia odlety do rádia a nie je čas na telefonát, takže pozitívna informácia, letí sa aj DNES!!!!

Na ofiko webe súťaže stále prevláda info z 5.7., jedine, že by mi niečo uniklo a nemám správny F5 update stránky, preto neviem nič konkrétnejšie. Iba predpokladám, že tak do 30 min by mohli začať padať prvý späť na letisko LZPT samozrejme po správne obletenej trati... a naši prví, ni? :)

Streda 6.7.2011

Varíme. Bola odpoveď na moju otázku čo sa deje tak o ôsmej ráno. Čo sa podarilo vytvoriť sa za chvíľu na briefingu dozvedia aj závodníci. Prajeme veľa zábavy a konečne poriadnejšie polietanie.

Zatiaľ vzlety na 1145. Nad Partizánskym rozhranie vysokej oblačnosti. Teoreticky sa má do večera počasie zlepšiť.

Tak nám dnes Janusa hodilo to roľe pod Tribčom, ako názornú ukážku ako sa to nerobí v dobrých podmienkach. Tak si dali vlek za brigadýrom z horskej lúčky a mali obaja o zážitok postarané :)
Do poľa nám hodilo aj Tomáša, želiezko v ohni juniorskom. Ako sám napísal, už bol iba 17 km od letiska, takže sa približuje :D
Keďže vypadol soaringspot a organizátor nedáva žiadne ďaľšie info, neviem vôbec ako dopadli ostatný. Ale snáď najlepšie a zajtra budú pokračovať znova..

Utorok 5.7.2011

Letia? Všetko tomu nasvedčuje... držíme palce

Takže sa dnes letelo, už sa dajú prezrieť výsledky tohto náročného boja, ktorý dnes absolvovali po dlhodobých dažďoch. Podľa všetkého sa nebude bodovať v mixed triede. Takže aj keď bol utorok 5.7. šiesty deň súťaže, bol iba prvý letový... už to bude iba lepšie a snáď do konca budú bojovať každý deň :)

Pondelok 4.7.2011

Podľa info z PT, svieti tam slnko a idú sa tlačiť tasky... :) Oldo tvrdí, že kým nebude vidieť dáky vetroň na gride, tak neuverí, že je letový súťažný deň.. tak snáď ho tam dnes niekto pristaví...

Na briefing prišlo tentokrát 10 ľudí ale nakoniec je to na dnes je to zrušené.. nakoniec.. na zajtra sľúbil súťažné počasie od 15tej do 19tej.... ale sľúbiť nie je dať.. takže...

myslím, že AKTT súťaží (a možno vyhráva nad popradčanmi) v nevyhlásenej súťaži o najčastejšiu návštevu briefingu...

Piatok, Sobota, Nedeľa

V piatok sme sa premiestnili na miesto diania MAM11, smutného, počet závodníkov podľa štartovej listiny nezodpovedal počtu ľudí pobehujúcih po letisku či účastných ranných briefingov. Ostali len tvrdé povahy a ostatní podľa zdravého úsudku išli zachraňovať do práce dni dovolenky alebo si doma vymysleli iné aktivity. 
Ako povedal M. Szabo, práve sa deje nočná mora organizátora. A nevyzerá to dobre. V nedeľu ráno nas bolo na briefingu presne 14...+ 1 pes, kde sa dohodlo, že ak sa v pondelok dostaví na briefing aspoň takýto počet, môže sa spraviť navijaková prevádzka a začne sa aspoň súťaž na presnosť pristátia.. vcelku dobrá alternatíva.
V nedeľu som odviezla Peťa s 40tkovými teplotami domov a keď sme išli zháňať Bennyho, smutné oči juniorov z Popradu, u ktorých sa uvelebil a poznámky, že im berieme poslednú radosť týchto závodov, bolo veľmi nepríjemné, lebo však všetci majú lietať!
Však prebehli úvahy, že sa prvý týždeň závodov odignoruje a bude sa plynolo pokračovať v daľšom týždni od 11.7. ako by sa nič nestalo... Neviem, či to prejde...:)
Taktiež sa rozoberala možnosť šamanských tancov na zlepšenie počasia a dokonca padol návrh na obetovanie ľudskej obete, ale nenašiel sa dobrovoľník, tak budeme musieť počkať, kým to prejde samo....

Štvrtok 30.6.2011

Dnešný deň je zrušený, na základe informácií od organizátora je nad SR mlynčk. Tak účastníci idú čakať, čo taký nečakaný stret 2 frontov dokáže spraviť. Následky rozoberali pri náročnom uvítacom večierku dlho do noci.
Ako sa dnes neoficiálne meteoman vyjadril, lietať sa bude dať až 8. augusta (ak to nemal byť júl a pod tlakom  doznievajúceho efektu včerajšej náročnej prípravy počasia sa neposunul v čase..). Zajtra brieifng o 11tej.. snaď to bude posledný oddychový deň tejto súťaže!

Streda 29.6.2011

Tak sa mi podarilo zistiť, že všetci boli od rána busy nielen chystaním lietadiel na grid, ale aj s elektornickým bojom a inými vecami spojenými s prvým dňom súťaže. Nakoniec sa všetky tasks na soaringspote spravili ako zrušené, predpokladám kvôli počasiu. Takže je rozhodnuté. Uvidíme čo zajtra. :) 

Utorok 28.6.2011

V pondelok prebehlo dalšie premiestňovanie lietadiel, osôb a podľa mojich info aj 1 psíka Bennyho, silného člena AKTT. Sila vetra na Slovensku, ale aj množstvo práce na prípravu zamedzila tréningové lietanie. Ešte sa zbytok týmu presunie do PARTYzánskeho a môže sa začať. Napr. večierkom.... (ZH)

Nedeľa 26.6.2011

Na LZTR vrcholí príprava všetkého potrebného čo treba. Od tranďákov, lietadiel, pilotov. Stále to u nás nevyzerá, že by sa v stredu malo niečo diať... 
Na LZPT sme poobede úspešne premiestnili a poskladali 2 ks lietadiel a obkukli už čakajúci karavan. Tiež tam príprava vrcholí, ale je cítiť, že sa v stredu niečo bude diať... :) Hnagár sa plní a počasie sa vyčasuje.

Vypukne to o 2 dni.

(ZH)

 MAM 2011

Podľa prihlásených na tohoročný MAM je vidieť, že AK TT ide prevetrať všetky biele vetrone v hangári. Tešíme sa a prajem super preletové počasie a hodnotné vykony :)

 

29.7.2011 - 9.7.2011 - letisko Partizánske

VÝSLEDKY

VIAC FOTOS 

 

29.7.2011 - 9.7.2011

letisko Partizánske

VÝSLEDKY (aby sme mohli prezerať, ako sa členom AK TT dobre darí)

CPSka (aby sme videli, kam sa AKTT posunie po MAM2011)